Офіційний сайт: Центр профільного навчання
- філія Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

 
» Зір і його характеристика.
на правах рекламы

Зір і його характеристика.

Зір людини це процес псіхофізіологічної обробки зображення об\'єктів навколишнього світу, зоровою системою
Зорова система – оптикобіологічна бінокулярна система, здатна сприймати випромінювання видимого спектру (світла), створюючи об\'ємне кольорове зображення, у вігляді відчуття (сенсорного почуття) положення предметів у просторі.
Завдяки зоровому відчуттю до людини надходить близько 85% неї відомостей, необхідних для управління автомобілем. За допомогою зору людина здатна оглядати досить великий простір, оцінювати відстані до об\'єктів і між ними. Видимий простір, який людина може охопити поглядом при нерухомому очному яблуці, називається полем зору.
Зорове сприйняття об\'єкта залежить від його видимості. Видимістю називають можливість розрізняти особливості навколишнього оточення, яка залежить від освітленості предметів і прозорості повітряного середовища. Характеристиками видимості служать дальність і ступінь видимості. Під дальністю розуміють мінімальну відстань, на якому розглянутий об\'єкт неможливо розрізнити на тлі навколишніх предметів. Дальність видимості залежить від яскравості об\'єкта і контрастності його відносно фону, а також від швидкості руху.
Ступенем видимості називають можливість розрізняти окремі деталі спостережуваного предмета. Ступінь видимості залежить від яскравості і контрастності об\'єкта, а також від його освітленості. Видимість погіршується в темний час доби, в тумані, в дощову погоду, при снігопаді та рух по курній дорозі. У темний час доби зорове сприйняття різко погіршується через погану освітленість дороги, а також при засліпленні очей водія світлом фар транспортних засобів. Фари висвітлюють лише вузький простір перед автомобілем. Частина дороги і багато предметів на ній не висвітлюються, і водій може лише здогадуватися про можливі перешкоди. В освітленій зоні об\'єкти з\'являються раптово, і час на їх впізнання збільшується. У темний час доби і при поганій видимості водій може сприйняти за секунду лише 1-2 об\'єкта.

Недолік у зоровій системі людини


Небезпечними є переходи від темряви до світла і навпаки. Якщо після тривалого перебування в темряві включити яскраве світло, то в очах з\'являється невеликий біль. Однак через деякий час людина все бачить. Для адаптації після сильного «засвітився» очей (залежно від сили світла, інтенсивності його наростання і індивідуальних особливостей водія) може знадобитися від кількох секунд до двох хвилин. Для водія особливо небезпечно раптове осліплення на поворотах, на переломах вертикального профілю дороги або на перехрестях.

Бічний зір.


Здатність спостерігати обстановку попереду і при цьому стежити за тим, що відбувається збоку від вас, дуже важлива. Особливо при русі в умовах міста, де небезпека часто з\'являється збоку. Ця здатність визначається величиною простору праворуч і ліворуч від вас, яке можна бачити, тримаючи голову прямо і дивлячись строго вперед.