Офіційний сайт: Центр профільного навчання
- філія Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

 
» Взаємодопомога водіїв на вулицях та дорогах
на правах рекламы

Взаємодопомога водіїв на вулицях та дорогах

Типи водіїв які потребують допомоги


Водії, у яких трапилися технічні поломки в дорозі, потребують допомоги, їм можна надати технічну допомогу, консультативну. Можливо, автомобіль потрібно відбуксирувати в найближчий автосервіс. Та, крім цього, водії потребують моральної підтримки. Але щоб хоч якось їм допомогти, водії проїжджаючих мимо машин повинні насамперед зупинитись.
Багато автомобілістів зі свого досвіду добре знають, що в разі поломки їхнього автомобіля проїжджаючі мимо машини зупиняються дуже рідко. Можна простояти навіть годину, протягом якої мимо пройде до сотні машин, поки хтось зупиниться і запитає, у чому справа. Ще менше надій в інвалідів. У місті більше надії, що хтось проявить співчуття. Гірше справи на трасі, де психологічне сприйняття швидкості не допускає зупинок. Навряд чи варто очікувати допомоги від молодих людей, які здебільшого є «рульовиками» і мало цікавляться обладнанням автомобілів.
Частіше зупиняються водії вантажних машин, які не бояться важкої брудної роботи, мають великий досвід у ремонтуванні автомобілів. Ці водії добре знають, з якими труднощами і нервуванням пов\'язана технічна поломка машини в рейсі.

Види взаємодопомоги


1. Підстьобування.
Це форма вираження подяки. Визначається за досягнутим ефектом. Тобто людина, яка одержала позитивне емоційне підкріплення, почувається впевненіше у своєму прагненні допомогти. Зміст підстьобування полягає в тому, щоб той, хто одержує його, відчув і усвідомив значимість самого себе, а це у свою чергу підвищить його енергетику.
2.Винагорода.
Може бути матеріальною в найрізноманітнішій формі, тобто можна розплатитися грошима, бензином, продуктами чи якимись речами, що є із собою. Можлива і нематеріальна винагорода, що звучить у першу мить як звичайна обіцянка. Вона може бути у вигляді юридичної підтримки, різного роду консультацій, медобслуговування, але все це в майбутньому. (Нині не дуже вірять обіцянкам, крім випадків, коли їх дають віруючі люди. Більшості подобається приказка «Любити бити й обіцяти нічого не коштує». Однак серйозна людина не стане даремно обіцяти, а пообіцявши, зробить все необхідне, для виконання.)
3. Безпека.
Якщо немає впевненості в безпеці виконання роботи, то людина навряд чи зробить максимум можливого. Наприклад, не кожен полізе під машину, якщо її піднято домкратом, адже він хиткий.
4.Самовдосконалення.
Це ефективний спосіб особистого саморозвитку як фахівця, тому що розвиток і досвід нероздільні. Будь-яке тренування є корисним.
5. Причетність.
Здебільшого водіям подобається відчуття корисності своєї роботи. Причетність до усунення технічної несправності в будь-якому випадку є елементом мотивації, навіть якщо внесок у спільну роботу є невеликим.
6. Інтерес.
Багатьом водіям подобається складна робота, яка вимагає майстерності або великої фізичної сили. Особливо цікаво там, де можна внести елемент творчості.

Поведінка водія, який потребує допомоги


Той, хто потребує технічної допомоги, повинен виявляти певну гнучкість у спілкуванні з волонтером, який погодився допомогти.
Щоб критично оцінити ситуацію, потрібно:
- уважно вислухати, не коментуючи технічній бік справи і не пропонуючи заходів щодо усунення несправності;
- визнати право на неточності й помилки;
- виразити радість із приводу взаємодії;
- запропонувати свою фізичну участь.
Така гнучкість зумовлюється відкритістю особистості. Однак показати приклад відвертості повинен власник поламаного автомобіля. Це може виражатись у справедливій характеристиці того, що трапилося, і його наслідків. Розповідь про це не повинна провокувати жалість. Щоб підкріпити відкритість, можна назвати своє ім\'я, місце роботи, посаду чи просто вручити візитну картку.

Християнські традиції взаємодопомоги


Практично представники всіх релігійних конфесій наголошують на необхідності надання допомаги ближньому. Відомо, що водії, як віруючі, так і невіруючі, є дуже вразливими відносно релігійних цінностей. Та нас найбільше цікавлять християнські традиції, що полягають у релігійному супроводженні людини і допомозі їй у повсякденному житті. Християнська мораль говорить, що людина не залишається без розуміння, повчання, наставляння і допомоги. При цьому важливим моментом є те, що психотренінг не суперечить релігійним уявленням і прояву поваги до особистості.
Отже, якщо водій, потрапивши в біду, звернувся до віруючої людини, то він вправі розраховувати на співпереживання і духовне сприйняття того, що трапилося. При цьому буде виключено моралізування. Такий водій вислухає і сприйме інформацію, реагуючи на основі особистого досвіду. У результаті страждання будуть дещо приглушені й зняті співпереживанням.
Взаємодопомога водіїв може бути формальною і реальною. Реальною — це означає, що буде усунуто несправність. Формальною — відбуксирування в автосервіс. Прийнятною є будь-яка допомога, якщо вона спрямована на сприяння постраждалому і не передбачає егоїстичних цілей.