Офіційний сайт: Центр профільного навчання
- філія Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

 
» Характеристика і конструкція універсальних машин (машин загального призначення) та їх варіантів.
на правах рекламы

Характеристика і конструкція універсальних машин (машин загального призначення) та їх варіантів.

Машина 97-А класу ОЗЛМ, призначена для зшивання бавовняних, шовкових, шерстяних і лляних тканин однолінійною строчкою двониткового човникового стібка. Частота обертання головного вала до 5500 об/хв. Довжина стібка регулюється від 2-4 мм. Товщина тканин, що зшиваються, під лапкою у стиснутому стані не більша як 4 мм. Електродвигун потужністю не більше 0,4 кВт. Використовуються голки 0052 № 75-110.
Машина створена на базі машини 97 кл. і відрізняється від неї зміненою конструкцією механізмів переміщення тканин і ниткопритягувача.
Робочі органи швейної машини: голка, центрально-шпульний човник, лапка, обертаючий ниткопритягувач, рейковий механізм переміщення тканини.
Машина універсальна. Змазування машини автоматичне.
Машина 1022 М класу ОЗЛМ, призначена для пошиття виробів із тканин костюмної і пальтової групи, які вміщують штучні і натуральні волокна, однолінійною строчкою двониткового човникового стібка. Частота обертання головного вала 4000 об/хв., довжина стібка регулюється від 1,7-4,5 мм. Найбільша товщина тканин, що зшиваються, у стиснутому стані під лапкою 5 мм. Голки 0203 № 90-150. Машина забезпечена централізованою системою змащування, автоматичним пристосуванням намотування ниток на шпульку.
Машина 1022 М кл. випускається замість машини 1022 кл. і відрізняється від неї тим, що обертання головного валу здійснюється за допомогою зубчатої передачі, а не шестерні; змінена конструкція механізму переміщення тканини. Механізми під платформою машини розміщені в масляному картері. Використовуються більш надійна конструкція автоматичної моталки.
На базі машини 1022 кл. випускаються швейні машини 1022-3 кл. для окантування зрізів деталей легкого і дитячого одягу, 1022-4 кл. для окантування зрізів деталей пальто окантувальною тканиною стрічкою з двостороннім підгинанням її країв. Основна конструктивна особливість машин 1022-3 і 1022-4 кл. в тому, що окантовувач переміщається разом з рейкою він кінематично зв\'язаний з вузлом горизонтального переміщення тканин. Застосування рухомого окантовувача дало можливість підвищити якість обробки зрізів деталей.
На основі машини 1022 кл. випускається машина 1822 кл. для виконання оздоблювальних строчок при обробці суконь, костюмів і пальто. Частота обертання головного валу порівнянні з машиною 1022 кл. зменшена до 2000об/хв, довжина стібка збільшена до 10 мм.
У машині застосовується кривошипно-шатунний механізм голки, шарнірно-стержневий ниткопритягувач, механізм човника центрально-шпульний, рівномірно обертаючий човник, механізм переміщення тканини складається з вузлів вертикальних і горизонтальних переміщень рейки.

Робота на промисловій швейній машині.

При роботі на швейній машині потрібно додержуватись таких правил:
1. Виріб повинен бути на відстані 30-40 см від очей, а лікті – на одному рівні з кришкою стола. Тому потрібно користуватися гвинтовим стільцем із сидінням, що піднімається й опускається. Дуже важливо, щоб посадка працюючого була правильною - його корпус має бути трохи нахилений вперед.
2. Під час пошиття деталі розміщують зліва від лапки машини, а припуск на шов - справа.
3. Перед початком роботи потрібно перевірити правильність заправляння ниток, кількість масла в картері.
4. Кінці строчок на початку і в кінці шва закріплюють. При закріпленні початку строчки слід виконати строчку завдовжки 10-15 мм, а потім, натиснувши на важіль регулятора довжини стібка, надати тканині зворотного руху й виконати другу строчку на тій же ділянці і по тій самій лінії. Виконуючи строчки під кутом одна до одної, треба стежити за тим, щоб строчка не переривалась і останній прокол при виконанні першої строчки був першим проколом для нової строчки. Для того щоб тканина не зміщувалась, машину треба зупинити при крайньому нижньому положенні голки, а потім, трохи піднявши лапку, повернути тканину на певний кут. Опустивши лапку, продовжують шити з новому напрямі.