Офіційний сайт: Центр профільного навчання
- філія Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

 
» Підприємницька діяльність і ринок, принципи підприємницької діяльності.
на правах рекламы

Підприємницька діяльність і ринок, принципи підприємницької діяльності.

Існування підприємництва - обов\'язкова умова функціонування ринку.
Сучасна економічна теорія визначає підприємництво як ініціативну, самостійну господарську діяльність людей, спрямовану на отримання прибутку за допомогою організації і використання ресурсів в цілях виробництва і реалізації товару. З одного боку, підприємництво виступає як особливий вид господарської діяльності, в основі якої лежить ряд умов і вимог (свобода в виборі напрямів і методів діяльності, самостійність в прийнятті рішень, відповідальність за рішення, що приймаються, орієнтація на досягнення комерційного успіху).
З іншого боку, підприємництво - це певний стиль і тип поведінки, складові якої - ініціатива, пошук нетрадиційних рішень масштабність і ризик, ділова хватка.
З третьою, підприємництво - це особлива функція, що виконується в економіці : забезпечення розвитку і вдосконалення господарського механізму, постійне оновлення економіки, створення інноваційної сфери.

Функції підприємництва :

1. Ресурсна функція. Вона реалізується в мобілізації капіталу, трудових матеріальних, інформаційних і інших ресурсів для їх продуктивного використання. Націленість підприємця на динамічну ефективність змушує його до постійного пошуку додаткових ресурсів. Безліч потенційних ресурсів товариства були б незатребувані, не займайся підприємці їх мобілізацією.
2. Організаторська функція. Мобілізовані ресурси можуть принести користь їх власникові, підприємцеві і товариству в цілому лише у тому випадку, якщо вони належним чином використовуватимуться. Тому підприємець бере на себе функцію організації виробництва, збуту, дослідження ринку, наукових розробок і т. п.
3. Творча функція. Підприємець постійно націлений на пошук нових рішень. Прагнення максимізувати прибуток або інший результат, що визнається підприємцем в якості мети своєї діяльності, не дає йому задовольнятися положенням, що склалося. Він постійно шукає, як поліпшити свою справу. Появою безлічі оригінальних науково-технічних, економічних і організаційних рішень людство зобов\'язане творчій функції підприємництва.

Принципи підприємництва

Підприємництво здійснюється на основі наступних принципів:
- вільний вибір видів діяльності;
- залучення на добровільних засадах до здійснення підприємницької діяльності майна і засобів юридичних осіб і громадян;
- самостійне формування програми діяльності і вибір постачальників і споживачів зробленої продукції, встановлення цін відповідно до законодавства;
- вільне наймання працівників;
- залучення і використання матеріальне - технічних, фінансових, трудових, природних і інших видів ресурсів, використання яких не заборонене або не обмежене законодавством;
- самостійне здійснення підприємцем - юридичною особою зовнішньоекономічної діяльності, використання будь-яким підприємцем долі валютної виручки, що належить йому, на власний розсуд.