Офіційний сайт: Центр профільного навчання
- філія Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

 
» Праски, преси та обладнання для волого-теплової обробки
на правах рекламы

Праски, преси та обладнання для волого-теплової обробки

Волого-теплова обробка (ВТО) потрібна для надання деталям одягу й готовим виробам певної форми й товарного вигляду. Операції ВТО дуже різноманітні. До них належать розпрасовування й запрасовування різних швів, загинання країв напівфабрикатів (країв кишень, хлястиків тощо), видалення загинів деталей одягу, різні види спрасування (виточок, пілочок і бортових прокладок жакетів) і т. д. Вибір значень і визначення режимів ВТО є різними для тканин з різних волокон. У швейному виробництві застосовують три види ВТО: прасування, пресування й відпарювання. Прасуванням називається ВТО, при якій робоча частина праски послідовно переміщується по зволоженому напівфабрикату з певним тиском. Для прасування застосовують ручні й механізовані праски, прасувальні столи.
Під час пресування проводиться пропарювання напівфабрикату, створюється певний тиск подушок преса, відсмоктується вологість. Пресування виконується на пресах різних конструкцій.
При відпарюванні з волокон матеріалу знімають зминання, а також блиск. Відпарювання проводиться за допомогою потоку пари, яка підводиться до обробленої ділянки виробу. Для відпарювання застосовують відпарювачі. пароповітряні манекени, спеціальні парові пристрої.
Операції ВТО напівфабрикатів і виробів розділяються на внутрішньо процесорну, заключну або оздоблювальну. ВТО виконуються в готовому виробі. В швейній промисловості застосовують праски, які нагріваються паром, електрикою, і з електропаровим нагрівом. Застосування пари в прасках дає можливість з’єднувати три операції: зволоження, прасування і відпарювання. Праски класифікують в залежності від їх маси: їх випускають масою від 2,0 до 6,0 кг. Потужність електронагрівача 1 кВт, температура нагрівання регулюється від 100 до 200 °С, час нагрівання праски не більше 10 хв.

Праска УТП-2ЕП.

Праски масою 2 і 1,5 кг, потужність електронагрівача - 1 кВт, температура нагрівання від 100 до 200 °С, час нагрівання праски не більше 10 хв. Праска використовується для внутрішньопроцесної й остаточної ВТО жіночих і дитячих суконь тощо.
Праска використовується в комплекті з промисловими столами, що забезпечені технологічною парою. Вона складається з підошви, в якій металом залитий ТЕН, корпусу і рукоятки. До рукоятки підводяться паропровідний рукав та електрошнур. На боковій частині рукоятки є клавіша, при натисканні на яку, через отвори в підошві на виріб подається пара. На внутрішній поверхні рукоятки є диск з поділками, які визначають температуру нагрівання підошви праски.
Прасувальний стіл з паровим обігріванням робочої поверхні С-394, найбільш поширений і простий за конструкцією. Такі столи використовують для найрізноманітніших операцій: для розпрасовування швів, остаточної ВТО виробів, припрасовування тощо. Прасувальний стіл складається із станини, прасувальної робочої поверхні, тримача, паропроводу, конденсатопроводу, педалі вмикання відсмоктування, вакуумного клапана, конденсатовідвідника, вакуум проводу, плити-підставки для праски.
Для виконання операцій ВТО застосовують велику кількість різних прасувальних пресів як для внутрішньопроцесної, так і для заключної обробки напівфабрикатів і виробів. На швейних підприємствах для ефективного використання пресів, покращення якості обробки і внутрішнього виду виробів, а також для створення нормальних умов роботи ділянки ВТО і оброблення виробів винесені в самостійний цех. Це дозволило створити постійну лінію пресів для обробки виробів певних видів: чоловічих і жіночих пальто, чоловічих шерстяних костюмів, чоловічих сорочок і т.д. Всі прасувальні преси в залежності від зусиль пресування можна умовно розділити на легкі (до 10 Кн), середні (від 15 до 20 Кн) і важкі (більше 30 Кн).
В залежності від застосованого приводу прасувальні преси поділяються на пневматичні, гідравлічні і електромеханічні.
В технологічних процесах використовують нові вітчизняні і зарубіжні преси, в яких технологічний пар використовується для зволоження і нагріву напівфабрикатів, а вакуум-відсмоктувач – для його просушування і охолодження. Такі преси набагато продуктивні пресів старої конструкції і забезпечують високу якість виконаних операцій.

Прес ПГУ-2 - гідравлічний універсальний, прес ППУ-2 - пневматичний універсальний.

Максимальне зусилля пресування 20 кН. Температура нагрівання верхньої подушки від 100° до 200 °С, нижньої (парової) від 100° до 110 °С. Тривалість автоматичного циклу (пропарювання, пресування й відсмоктування) від 0 до 90 с.
Обидва преси підключені до централізованих паро-і вакуум-мереж; крім того, прес ППУ-2 підключається до централізованої пневмомережі. Преси можуть працювати в автоматичному режимі, а також при ручному й ножному керуванні. При цьому можна отримати додаткове пропарювання, додаткове підключення вакуум-систем, збільшення продовження пресування, відключення вакуум-системи, додаткове пропарювання через верхню подушку.
Пароповітряний універсальний манекен МПВУ призначений для оброблених операцій при ВТО плечових білизняних, трикотажних виробів, жіночого, демісезонного пальто, брюк. Манекен підключається до нейтральної паромережі і має дві гардеробні насадки – для брюк і плечових виробів. Продуктивність манекена при обробці пальто – 45 виробів в час, при обробці брюк – 50 виробів в час. Тривалість пропарювання і просушування регулюється окремо і може бути рівна максимально 90 с. Витрата пари – 21 кг/ч. Всі операції ВТО (пропарювання, розправлення загинів і висушування виробів) повністю автоматизовані й виконуються відповідно до заданої програми.
Манекен складається з корпусу (в якому змонтовані вентилятор і калорифер), чохла, пульта керування, затискача і рукояток - для пропарювання і - для подавання гарячого повітря. Спочатку відбувається пропарювання, потім просушування виробів гарячим повітрям. Плями знімають ручною щіткою, через отвори якої пропускається пара.