Офіційний сайт: Центр профільного навчання
- філія Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

 
» Культура руху пішоходів.
на правах рекламы

Культура руху пішоходів.

Психологічні якості пішоходів


Пішохід — це важливий учасник дорожнього руху. Не всі пішоходи є водіями, зате всі водії бувають пішоходами. Пішохідні водії краще за інших пішоходів розуміють дорожні ситуації. Проте з цього зовсім не випливає, що вони поводяться обережніше порівняно з іншими. Водії звикли сприймати дорогу через скло свого автомобіля, що рухається, стежити за обстановкою, яка швидко змінюється. На відміну від їзди в автомобілі ходьба не вимагає такого емоційного напруження, тому в цей період можна розслабитися. Причому це розслаблення може дійти до такої міри, що виникне бажання перетнути проїжджу ділянку на заборонене світло світлофора.
Пішоходи бувають різні. Одні поспішають, інші прогулюються або розмовляють. Бувають молоді й старі. Крім того, є діти, яким не завжди відоме почуття небезпеки.
Пішохід може перебувати під впливом власних думок, емоцій або бути просто заглибленим у себе. Крім того, на нього впливає погода. Дощ, сніг, вітер послаблюють увагу пішохода. При цьому погляд його спрямовується вниз, а тулуб нахиляється вперед, щоб перебороти опір. Серед пішоходів трапляються також інваліди.

Пішохід і ПДР


Щоб почуватися на вулиці в більшій безпеці, потрібно знати знаки дорожнього руху і вивчати їх розміщення на маршрутах свого постійного пересування. Не зайвим буде з\'ясувати вплив знаків на автомобільний потік. Адже між водіями і пішоходами відбувається деяке змагання: хто кого пропустить. Навіть у зоні дії знака водій часто ігнорує його, тим самим ущемляючи права пішоходів.
Суворе додержання прав пішоходів — це елемент культури водіїв. А найважливіший елемент культури пішоходів полягає в тому, щоб не створювати перешкод у дорожньому русі й не бути причиною дорожньо-транспортних пригод. Спостерігаючи через скло автомобіля, що рухається, за пішоходами на проїжджій частині, можна дивуватися з їхньої безтурботності. Адже людина, яка управляє автомобілем, може миттєво розгубитись, і це призведе до непоправних наслідків. Крім того, не завжди чітко спрацьовує техніка

Пішохід на пішохідному переході


Різні люди по-різному рухаються переходом, і на його подолання затрачають різний час. Молоді переходять швидко, літні роблять це статечно. Тимчасом на переході не варто квапитися, щоб не створювати незручностей для інших пішоходів. Якщо ви обганяєте людину, в руках якої ноша, намагайтесь обминути її з протилежного боку. Переходячи вулицю, не відволікайтесь, не смійтесь, не обіймайтесь, не пийте на ходу воду; варто почекати з морозивом. Треба пам\'ятати, що на перехід вулиці відведено секунди, у них треба вкластися, адже поряд - автомобілі, готові зірватися з місця. Крім того, перехід загазовано автомобільними вихлопами, що містять значну кількість шкідливих газів, вдихання яких ще нікому не додало здоров\'я.
Деякі пішоходи рухаються з дитячими колясками, сумками на колесах. Треба пам\'ятати, що вони не завжди добре помітні в пішохідному потоці, що ними можна збити людину з ніг. Тому коляски бажано не штовхати перед собою, а тягти за собою.
Варто пам\'ятати, що переходити вулицю треба строго по розмітці (якщо така є) і що перебування від неї осторонь навіть на півметра вже є порушенням Правил дорожнього руху, і в такому випадку пішохід піддає себе певній небезпеці, незважаючи на те, що між «зеброю» і лінією зупинки автомашин є деяка відстань (але водії її не завжди витримують). Машина, що близько під\'їхала із працюючим двигуном, завжди лякає пішохода. Щоб цей момент певним чином згладити, пішохід повинен уважно стежити за зупиненими перед пішоходами машинами. Потрібно враховувати, що багато водіїв перебувають у нервовому напруженні. Тому не слід, проходячи мимо, давати водіям різні поради, звертатися на «ти», грубити їм і ображати їх.