Офіційний сайт: Центр профільного навчання
- філія Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

 
» Класифікація дорожньо-транспортних пригод та їх причини.
на правах рекламы

Класифікація дорожньо-транспортних пригод та їх причини.

Класифікація дорожньо-транспортних пригод та їх причини.

Дорожньо-транспортною пригодою вважається пригода, яка виникла за участю хоча б одного механічного транспортного засобу, що знаходився в дорожньому русі, якщо при цьому загинули, або поранені люди, або пошкоджені транспортні засоби, або є інші матеріальні збитки.

Для дорожньо-транспортної пригоди характерні три обставини:

- в пригоді приймає участь хоча б один транспортний засіб. Всі трагічні випадки на дорозі без участі транспортних засобів до дорожньо-транспортних пригод не. відносяться;

- транспортний засіб, що причетний до ДТП, повинен обов\'язково бути в русі. Наприклад, якщо пройшло займання автомобіля під час проведення ремонтних робіт на стоянці, то це дорожньо-транспортною пригодою не вважається;

- в результаті пригоди загинули або поранені люди, або нанесені матеріальні збитки.

Дорожньо-транспортні пригоди завдають великих матеріальних збитків; не дивлячись на серйозні заходи і роботу, яку проводять різні заклади і організації по попередженню ДТП, їх кількість в даний час, велика. Причини цього явища різноманітні, але головною можна назвати недостатньо високий рівень професійної підготовки водіїв.

Класифікація пригод має важливе значення для їх всебічного вивчення причин їх виникнення і розробки заходів по їх попередженню. Крім того.

Класифікація пригод забезпечує одноманітність обліку і можливість проведення аналізу на його основі.

Розрізняють слідуючі види дорожньо-транспортних пригод:

1. Зіткнення - коли транспортний засіб, що рухається, зіткнувся з іншим рухомим транспортним засобом.

2. Перекидання - коли внаслідок втрати стійкості, транспортний засіб перекинувся. До цього виду не відноситься перекидання викликані зіткненням механічних транспортних засобів або їх наїздом на нерухомі предмети.

3. Наїзд на перешкоду - механічний транспортний засіб наїхав або вдарився об нерухомий об\'єкт (опора мосту, стовп, дерево та ін.)

4. Наїзд на пішохода - механічний транспортний засіб наїхав на людину, або людина сама наштовхнулась на транспортний засіб, одержавши травму.

5. Наїзд на велосипедиста - механічний транспортний засіб наїхав на людину, що пересувалась на велосипеді, або коли велосипедист наїхав на транспортний засіб, одержавши травму.

6. Наїзд на транспортний засіб який стоїть, коли механічний транспортний засіб наїхав або вдарився в нерухомий транспортний засіб.

7. Наїзд на гужовий транспорт - механічний транспортний засіб наїхав на запряжену в\'ючну або верхову тварину, візок.

8. Наїзд на тварин - механічний транспортний засіб наїхав на диких або домашніх тварин, за винятком п.7.

9. Падіння пасажира - пасажир впав з рухомого транспортною засобу. До цього виду не відносяться падіння внаслідок зіткнення, перевертання чи наїзду на нерухомий об\'єкт механічного транспортного засобу.

10. Інші пригоди - пригоди, які не відносять до описаних вище. Сюди відносяться (схід трамваїв з колії, падіння вантажу, що перевозиться, на людей та ін.)

В середині з кожного із названих видів дорожньо-транспортних пригод можуть бути виділені декілька груп, наприклад, зіткнення можуть бути зустрічними і попутними. Зіткнення, особливо попутні, можуть бути за участю багатьох транспортних засобів, так що при цьому збитки можуть бути значними.