Офіційний сайт: Центр профільного навчання
- філія Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

 
» Особливості аварійності в містах, на дорогах поза населеними пунктами, в сільській місцевості.
на правах рекламы

Особливості аварійності в містах, на дорогах поза населеними пунктами, в сільській місцевості.

Показники аварійності, що відображають становище в цілому по країні, можуть не бути характерними для окремо взятих регіонів. Так, у великих містах найбільш поширеним видом дорожньо-транспортних пригод є наїзди на пішоходів, тоді як на заміських дорогах найбільш часто відбуваються зіткнення транспортних засобів, Безперечно, що є спільні проблеми, єдині завдання; но-вони повинні конкретизуватися стосовно до місцевих умов. Як конкретно кожне дорожньо-транспортна пригода, так завжди конкретні і найбільш аварійні дороги і ділянки доріг стосовно кожного району і області.
Події у сільській місцевості мають одні особливості, події в містах - інші. Певними особливостями володіє і розподіл дорожньо-транспортних пригод з часу стосовно до кожного регіону, за характером найбільш поширених порушень і т.п.
Системний підхід до дорожнього руху в цілому і до проблеми забезпечення його безпеки зумовлює комплексний підхід і до проблеми вивчення статистичних показників дорожньо-транспортних пригод, пов\'язаних з кожним з компонентів системи людина - автомобіль - дорога. Термін \"дорога\" ми розуміємо в широкому сенсі як середовище, умови, рухи, включаючи погодні явища, освітленість і т.п.

Особливості ДТП в сільскій місцевості

Висока аварійність і особливості ДТП, скоєних у сільській місцевості, зумовлені низкою чинників, пов\'язаних із значним збільшенням кількості експлуатованих автомобілів (які мають незадовільний технічний стан); із збільшеними швидкісними та іншими технічними характеристиками; з пересуванням по автотрасах з високим швидкісним режимом громіздкою сільськогосподарської техніки, гужових возів, саморобних транспортних засобів, тварин, велосипедистів, пішоходів; з незадовільним транспортно-експлуатаційним станом вулиць і доріг (даний фактор був відзначений при оформленні майже третини ДТП); зі слабким контролем за дорожнім рухом з боку місцевих органів влади внаслідок чого на дорогах з\'являються несправні транспортні засоби під керуванням осіб, які не мають прав і навичок управління, що знаходяться в стані алкогольного сп\'яніння, і т. д.

Особливості ДТП в містах

Аналіз аварійності в містах свідчить про те, що основними причинами дорожньо-транспортних пригод є грубе ігнорування вимог Правил дорожнього руху всіма категоріями його учасників, як водіями, так і пішоходами. Але, значна кількість ДТП сталося саме з вини водіїв.
Найбільш поширеними видами автопригод у Києві залишаються наїзди на пішоходів та зіткнення транспортних засобів. Зареєстровано 1169 наїздів на пішоходів, що складає 47,3% від загальної кількості ДТП з травмованими.

Особливості ДТП поза населеним пунктом

Основними причинами ДТП поза населеним пунктом є:
- Перевищення швидкості
- виїзд на зустрічну смугу
- засинання за рулем внаслідок втоми особливо в нічний час
- низька якість дорожнього покриття