Офіційний сайт: Центр профільного навчання
- філія Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

 
» Методи звілнення потерпілого від дії електричного струму
на правах рекламы

Методи звілнення потерпілого від дії електричного струму

При ураженні електричним струмом потрібно використати такі безпечні методи :
  1. Вимикати напругу рубильником або вимикачем ;
  2. Забезпечити безпеку шляхом захисного вимикання аварійної ділянки або мережі в цілому.
  3. Якщо вимикання не може бути виконано досить швидко треба терміново звільнити потерплого від дії струмоведучих частин, до яких він торкається . При цьому особа, яка надає допомогу, повинна пам\'ятати що не можна доторкатися до потерпілого, бо це небезпечно для життя рятівника.
  4. Для звільнення потерпілого від струмоведучих частин або проводу користуються сухою палицею, дошкою або іншим діелектричним матеріалом.
  5. За необхідністю проводи перерізають пофазно інструментом з ізольованими рукоятками або перерубують сокирою з сухою дерев\'яною ручкою.
  6. Відтягувати потерпілого можна і за одяг, якщо він сухий, уникаючи при цьому доторкання до оточуючих металевих предметів та відкритих частин тіла потерпілого.
  7. особа яка надає допомогу повинна ізолювати себе : надіти гумові рукавиці або обмотати руки шарфом.
  8. Після звільнення потерпілого треба винести в безпечну зону і надати долікарську медичну допомогу і викликати швидку допомогу.

Якщо потерпілий почуває себе задовільно, то йому все одно не можна дозволяти підніматися. Коли людина знаходиться в стані непритомності, але в нього зберігається дихання і пульс, слід дати понюхати розчин аміаку або нашатирного спирту, облити обличчя водою і забезпечити спокій до приходу лікаря .
Якщо потерпілий не дихає , йому необхідно терміново зробити штучне дихання і непрямий масаж серця. Ніколи не можна відмовлятися від допомоги потерпілому і вважати його мертвим із-за відсутності дихання, серцебиття.

Захист від статичної напруги

Накоплення зарядів статичної електрики відбувається під час користуванням одягом із штучного волокна, вовни, шовку, іонізації повітря.
Заходи захисту від статичної напруги :

  1. Заземлення або занулення технологічного устаткування, трубопроводів, апаратів;
  2. Застосування загального і місцевого зволоження повітря робочої зони, якщо це допустимо за умовами виробництва;
  3. Використання струмопровідної підлоги, взуття , рукавичок.
  4. На виробництві всі будинки, споруди оснащенні пристроями блискавкозахисту.
  5. В селищах і містах на всіх високих спорудах ставляться відводи тому під час грози слід вжити застережливих заходів: вимкнути освітлення і радіоприлади прикрити квартирки і двері.

Заземлення -навмисне електричне з\'єднання з землею або її еквівалентом металевих струмопровідних частин , що можуть опинитися під напругою.
Занулення - це навмисне електричне з\'єднання з нульовим захисним провідником металевих струмопровідних частин, які можуть опинитися під напругою.

Занулення і заземлення виконуються з метою:

  1. забезпечення нормальних режимів роботи устаткування
  2. забезпечення безпеки праці людей при порушенні ізоляції
  3. захист людей від статичної напруги.