Перевірка справності котушки запалення , конденсатора і свічок запалення
ЛАБОРАТОРНО-ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 7
ТЕМА Перевірка справності котушки запалення , конденсатора і свічок запалення
МЕТА : Навчити учнів перевіряти справність котушки запалення , конденсатора і свічок запалення .
ОБЛАДНАННЯ : АКБ , котушка запалення , конденсатор , свічки запалення , комплект ключів.
ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИКОНАННЯ РОБОТИ .
Перевірка справності котушки запалення :
- перевіряти справність котушки запалення (КЗ) можна двома способами , на автомобілі і поза ним .
на автомобілі :
- перевірити за допомогою контрольної лампи чи підходить напруга до котушки запалення для цього один провід з’єднують з масою автомобіля , а другий ( при ввімкненому запалені і розімкнутих контактах переривника ) з’єднують з «+» котушки запалення , якщо лампочка горить значить напруга підходить .
- вставити в кришку КЗ провід високої напруги і другий його кінець підвести до корпуса авт-ля з зазором 3-4 мм і пальцем розмикають контакти переривника . Відсутність іскри свідчить про несправність котушки запалення .
поза автомобіля.
- з’єднують «мінус» АКБ з корпусом КЗ, вставити провід високої напруги в кришку КЗ , а другий кінець підводять з зазором 3-4 мм до корпуса КЗ потім «плюс» АКБ періодично з’єднують і від’єднують від «плюсової» клеми КЗ , якщо між проводом і корпусом утворюється іскра то КЗ справна .
Перевірка справності конденсатора
- від’єднують конденсатор від корпусу розподільника , кладуть його на головку блока так , щоб його корпус мав надійне з’єднання з масою . Потім контакти переривника встановлюють на повне замикання , вмикають запалення , підводять Прові високої напруги до проводу конденсатора, лишаючи невеликий зазор , який забезпечує проскакування іскри.
- Розмикаючи рукою контакти переривника , заряджають конденсатор 3-4 послідовними іскрами ,а потім, зближуючи провід конденсатора з його корпусом , роблять розрядження. Якщо під час розрядження проскакуватиме іскра і буде чути характерний тріск ,- конденсатор справний. Якщо ж іскри не буде, конденсатор несправний, його необхідно замінити.
3.Перевірка справності свічок запалення.
- Під час роботи двигуна на малій частоті обертання по черзі від’єднують від свічок проводи високої напруги . Якщо в цей час перебої у двигуні збільшуються, то свічка справна, якщо ж робота двигуна не змінюється, то ця свічка несправна і її необхідно замінити , почистити , або відрегулювати зазор між електродами свічі . Зазор повинен бути 0,6-0,9 мм .Очистка свічі проводиться за допомогою металічної щітки не в якому разі не випалюванням.
4. Відповісти на контрольні запитання і зробити звіт
КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ :
1.Яке призначення котушки запалення ?
2.Як перевірити справність котушки запалення ?
3. Яке призначення конденсатора ?
4. Як перевірити справність конденсатора ?
5. Як перевірити справність свічки запалення і який повинен бути зазор між електродами свічі ?
Після виконання роботи учень повинен :
ЗНАТИ : Як перевірити справність і яке призначення котушки запалення , конденсатора і свічок запалення
ВМІТИ : Проводити перевірку справності котушки запалення конденсатора і свічок запалення .