ЛАБОРАТОРНО-ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 3
ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИКОНАННЯ РОБОТИ .
1. Запустити двигун і прогріти його до температури охолоджувальної рідини 80 0С . Зупинити двигун .
2. Закрутити гвинт якості суміші до відказу і відкрутити на 1,5-2 оберти.
3. Запустити двигун і обертаючи гвинт кількості обертів встановити частоту обертання колінчатого вала в межах 500-550 об/хв.
4. Відрегулювати склад суміші гвинтом якості , для чого повільно закручувати гвинт якості до тих пір , доки двигун не почне працювати з перебоями . Збагатити суміш викрутив гвинт якості до початку стабільної роботи .
5. В двохкамерних карбюраторах регулюють якість суміші спочатку в одній камері , а потім в другій гвинтами якості цих камер .
6. Гвинтом кількості обертів встановити мінімальну частоту обертання колінчатого вала .
7. За допомогою газоаналізатора перевірити викиди СО в атмосферу , вони не повинні перевищувати 2% .
8. Якщо викиди СО більші за 2% то необхідно збіднити пальну суміш , закрути гвинт якості на 1/6-1/8 оберти .
9. Зупинити двигун .
10 Відповісти на контрольні запитання .
КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ :
Після виконання роботи учень повинен :
ЗНАТИ : Як відрегулювати карбюратор на малу частоту колінчатого вала (роботу двигуна на холостому ходу ) , а також що називається бідною , багатою . збідненою і збагаченою пальною сумішшю.
ВМІТИ : Проводити регуліровки карбюратора на роботу двигуна на холостому ходу
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Для лабораторно-практичного заняття № 3
Економічна і стабільна робота двигуна в більшості забезпечується рівнем палива в поплавцевій камері і малою частотою обертання колінчатого вала двигуна на холостому ходу , а також справною роботою привода карбюратора .
Регулюють карбюратор на малу частоту обертання колінчатого вала в режимі холостого ходу на працюючому двигуні , прогрітому до температури 80-85 0С , при справних приборах системи електрообладнання ,відрегульованому ГРМ і повністю відкритій повітряній заслінці .
Роз регульований привод керування дросельною і повітряною заслінками приводить до порушення оптимального складу суміші на різних режимах роботи двигуна , зниженню його економічності і потужності . При натисненні до відказу на педаль подачі палива дросельні заслінки повинні бути повністю відкриті , а при відпущеній педалі повинні зайняти положення режиму холостого ходу ( повернутися до упора в регулювальний гвинт кількості суміші).
Порядок проведення регулювання описано в порядку проведення даної роботи .
Після виконання операцій по регулюванню системи холостого ходу для визначення якості робочого процесу вимірюють вміст окисі вуглецю СО в відпрацьованих газах і повинні відповідати нормам по ДСТ 17.22.03-97 , (не перевищувати 1,5-2% в відпрацьованих газах .
Вимірювання відбувається при роботі двигуна на холостому ходу за допомогою газоаналізатора «Инфралит-Т» , принцип дії якого оснований на вимірювані інфрачервоної енергії випромінюємою аналізуючим компонентом газу .