Особливості керування вантажного автомобіля з автопричепом дозволеною максимальною масою до 750 кг.
1) Перед початком руху автомобіля з причепом водієві необхідно перевірити стан кріплення зчіпного пристрою , фіксацію запобіжних ланцюгів і роботу світлової сигналізації ( синхронізацію сигналів повороту і стоп- сигналів).
2) Рух автомобіля з причепом треба починати плавно , без ривків , прогрів двигун. Перед початком руху водій повинен врахувати масу причепа і той факт , що прискорення в русі автомобіля з завантаженим причепом значно нижче прискорення автомобіля. Це дуже важливо знати при перетині головної дороги на нерегульованих перехрестях .
3) При виконанні маневрів автомобілем з причепом водій повинен враховувати зміну динамічного коридору автопоїзда порівнянні з одиночним автомобілем
Якщо не врахувати збільшення динамічного коридору при проходженні повороту дороги , це може викликати зіткнення із зустрічним транспортним засобом або з\'їзд у кювет , оскільки колеса автомобіля і причепа проходять криві з різними радіусами .
4) При наближенні до повороту дороги з пониженим коефіцієнтом зчеплення необхідно завчасно знизити швидкість руху автомобіля з причепом, оскільки гальмування на повороті може привести до заносу , складування автомобіля з причепом і перекидання причепа .
5) При управлінні автомобілем з причепом водій повинен знати , що гальмівний шлях автопоїзда більше гальмівного шляху одиночного автомобіля , оскільки інерційна сила причепа підштовхує автомобіль . Під час різкого гальмування автопоїзда сильні поштовхи причепа можуть викликати занос автомобіля , тому використовувати його можна тільки для запобігання дорожньо -транспортної пригоди. Якщо стався занос причепа відпустити педаль гальмування , плавно збільшуючи швидкість , вирівняти автопоїзд . З метою попередження заносу не слід застосовувати гальмування на поворотах , при об\'їзді перешкоди , при зустрічному роз\'їзді .
6) При русі на підйом потрібно заздалегідь вибрати таку передачу , щоб пройти його без перемикання передач. Починаючи рух на підйомі , щоб попередити скочування назад і складування автомобіля і причепа , треба завчасно частково відпустити педаль зчеплення ще до повного розгальмовування коліс.
7) Перш ніж почати обгін , водій автомобіля з причепом повинен переконатися , що дорога вільна на достатній відстані , оцінити швидкість руху транспортних засобів , щоб мати можливість безпечно завершити обгін з урахуванням габариту автопоїзда.
8) Управління автомобілем з причепом в складних дорожніх умовах вимагає від водія особливої обережності : слизька дорога зменшує зчеплення шин з дорогою і в кілька разів збільшує небезпеку бокового заносу як при гальмуванні , так і на поворотах , особливо на зледенілих дорогах.
При русі по мокрій грунтовій дорозі може виникнути бічне ковзання коліс причепа , особливо на дорогах з поперечним ухилом.
Для попередження бічного занесення при переїзді перешкод , ям , канав і т.п. розгін треба починати лише після того , як колеса причепа проїдуть перешкоду. Після проїзду ділянки дороги з калюжами обов\'язково потрібно просушити гальмівні колодки.
Під час обгону на дорозі покритою снігом потрібно уникати руху коліс по м\'якому снігу , щоб уникнути затягування причепа в глибокий сніг . Для попередження затягування причепа в сніг на узбіччі при зустрічному роз\'їзді необхідно зменшувати швидкість руху.
9) Освоюючи рух автомобіля з причепом заднім ходом , необхідно чітко усвідомити , що для подачі причепа вправо кермо слід повертати вліво. Зчіпний пристрій автомобіля зміститься вліво і розверне причіп вправо . Після того як причіп почне рухатися в потрібному напрямку , необхідно повернути вправо , вирівняти автомобіль з причепом і завершити маневр.