Відпрацювання техніки надання допомоги у ДТП , послідовність дій надання першої медичної допомоги при ДТП.
ЛАБОРОТОРНО-ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 2
ТЕМА : Відпрацювання техніки надання допомоги у ДТП , послідовність дій надання першої медичної допомоги при ДТП.
МЕТА: Навчити учнів надавати першу медичну допомогу при ДТП і знати послідовність дій при надані першої допомоги.
ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ
1.Організація виклику \"швидкої допомоги\"
За допомогою телефону повідомити до лікувальної установи і відділення міліції про характер і місце дорожньо - транспортної пригоди, числі постраждалих, якщо не має можливості зателефонувати з сотового телефону то відправити одного з присутніх до найближчого телефону.
2. Витягнути постраждалих з розбитого автомобіля
Дорожньо-транспортні пригоди на дорогах часто супроводжуються складними переломами, черепно-мозковими травмами, пошкодженнями хребта. У потерпілого може бути відразу кілька травм. Тому виносити його з автомобіля слід дуже обережно. Не можна смикати і згинати йому тулуб, руки або ноги, витягати їх силою. Треба постаратися передусім усунути все, що утримує потерпілого.
Якщо людина втратила свідомість і перебувати в неприродному положенні, виносити його з автомобіля потрібно вдвох або втрьох, намагаючись не змінювати цього положення. З особливою увагою слід поставитися до постраждалих при підозрі на перелом хребта, не переміщати їх без крайньої необхідності, бо це може викликати параліч. Таку людину потрібно покласти на спину або живіт з таким розрахунком, щоб місце пошкодження не обмежувалося.
3. Надання першої медичної допомоги
У витягнутого з автомобіля потрібно послабити краватку, розстебнути комір, пояс, щоб не затруднялося дихання.
При переломах і вивихах кінцівок необхідно у всіх випадках накладати шини, а при їх відсутності робити фіксацію підручними предметами (дошками, палицями); якщо у потерпілого виникла кровотеча, слід вжити заходів до тимчасову зупинку його.
Надання першої допомоги має проводитися швидко і не завдавати потерпілому зайвого болю.
4.Транспортування потерпілих до лікувального закладу
Коли все можливе для порятунку постраждалих на місці події зроблено, а \"швидку допомогу\" викликати не можна або ясно, що вона прибуде пізно, потрібно подбати про доставку потерпілих в найближчу лікувальну установу. Діяти треба з такою ж обережністю і увагою, як і при витягу їх з аварійного автомобіля.
Коли виникає необхідність підняти потерпілого, слід користуватися наступними способами:
- встати на коліно збоку від потерпілого, підвести руки під лопатку, голову, шию і підняти його;
- встати на коліна в головах потерпілого, підвести руки під плечі і підняти його.
Ні за яких умов не дозволяється самостійне пересування потерпілого в разі пошкодження нижніх кінцівок, черепа, органів грудної та черевної порожнини.