Офіційний сайт: Центр профільного навчання
- філія Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

 
» Вимоги безпеки перед початком роботи водія
на правах рекламы

Вимоги безпеки перед початком роботи водія

При підготовці автомобіля до виїзду водій зобов\'язаний перевірити:
наявність посвідчення з талоном на право водіння автомобіля, подорожній лист;
технічний стан автомобіля, справність гальмової системи, рульового управління, приладів освітлення і сигналізації, склоочисників, установку дзеркал, чистоту і видимість номерних знаків, а також відсутність підтікання палива, масла, води;
тиск повітря в шинах;
наявність інструмента та інвентарю;
заправку автомобіля паливом, маслом, водою, гальмовою рідиною, антифризом і рівень електроліту в акумуляторній батареї;
наявність запасного колеса, буксирного троса, аптечки першої допомоги, домкрата, вогнегасника. Заправляти автомобіль паливом слід при непрацюючому двигуні. Заправлення автомобілів етилованим
бензином потрібно проводити з бензоколонки зі шлангом, забезпеченим роздавальним пістолетом. Забороняється заправляти автомобілі етилованим бензином за допомогою відер, лійок тощо, а також відпускати етилований бензин в тару (каністри). Заправник і водій повинні знаходитися при заправленні з навітряного боку автомобіля.
На заправному пункті забороняється:
палити і користуватися відкритим вогнем;
проводити ремонтні та регулювальні роботи;
заправляти автомобіль паливом при працюючому двигуні;
допускати перелив і розлив палива;
знаходження пасажирів у салоні.
Перед заправкою системи охолодження двигуна антифризом необхідно:
перевірити, чи немає в системі охолодження (в з\'єднувальних шлангах, радіаторі, сальниках водяного насоса) течі, а при наявності - необхідно її ліквідувати;
промити систему охолодження чистою гарячою водою.
Виїзд автомобіля на маршрут з несправностями, що загрожують безпеці руху, забороняється.
Перед запуском двигуна необхідно переконатися, що автомобіль загальмований стоянковим гальмом, а важіль перемикання передач поставлений у нейтральне положення.
Перед запуском двигуна автомобіля, який підключений до системи підігрівання, необхідно відключити і від\'єднати елементи підігрівання.
Забороняється здійснювати запуск двигуна шляхом буксирування автомобіля та перемикання ланцюга живлення стартера.
Швидкість руху транспортних засобів по території підприємства не повинна перевищувати 10 км/год., а в приміщеннях - 5 км/год.
Перевіряти технічний стан автомобіля і його агрегатів перед виїздом з території підприємства і після повернення на підприємство слід при загальмованих колесах. Виняток з цього правила складає випадок випробовування гальм.
Для огляду автомобіля в темний час доби потрібно користуватися переносним електричним світильником напругою не вище 12 В із запобіжною сіткою або електричним ліхтарем з автономним живленням.
При перевірці технічного стану автомобіля необхідно перевіряти також номенклатуру та справність інструментів і пристосування, що видаються водієві.
Перед початком роботи водій зобов\'язаний перевірити, щоб:
вітрове та бокове скло не мало тріщин і затемнень, що утрудняють видимість;
бокове скло плавно пересувалося від руки або склопідйомними механізмами;
на сидінні та спинці сидіння не було провалів, рваних місць, виступаючих пружин та гострих кутів; сидіння і спинка повинні мати справне регулювання, що забезпечує зручну посадку водія;
замки всіх дверей були справними, що виключає можливість їх самовільного відкривання під час руху;
опалювальні пристрої салону в холодний час були справними;
підлога салону автомобіля була вкрита килимком, який не має отворів та інших пошкоджень. Водій зобов\'язаний перевірити, щоб автомобіль був забезпечений упорними колодками (не менше
двох штук) для підкладення під колеса, широкою підкладкою під \"п\'яту\" домкрата, а також медичною аптечкою, знаком аварійної зупинки або миготливим червоним ліхтарем та вогнегасником.
Водій не має права виїжджати на автомобілі, якщо його технічний стан не відповідає \"Правилам дорожнього руху\", \"Правилам технічної експлуатації рухомого складу автомобільного транспорту\" і \"Правилам охорони праці на автомобільному транспорті\".
Водій може виїжджати на маршрут слідування тільки після проходження медичного огляду і відповідної відмітки в подорожньому листі.
Перед відправленням в рейс тривалістю більше доби водій повинен бути ознайомлений з режимом праці та відпочинку, мати записаний в подорожньому листі маршрут слідування з вказівкою місць тимчасового і тривалого відпочинку.